Entomologické škatule – neštandardné rozmery

Vyrábame aj škatule s neštandardnými rozmermi na zákazku. Tu je pár ukážok toho, čo sme schopný urobiť.

Škatule určené pre ukladanie líščích lebiek

Škatula netradičná prevedením vnútra. Vkladali sa do nej prepážky a tie sa ešte obaľovali. Náročná práca na čas. Rozmer bol 50x40x8cm. Vnútro bolo rozdelené prepážkami na 8 častí. Plné veko.

Škatula 70x40x7,5cm

Neštandardný rozmer, no zákazníkovi sa asi hodí, lebo si ich už objednával viac krát.

Škatuľa 45 x 25 x 7,5 cm na uloženie preparátov rýb

Tieto škatule občas vyrábame pre zákazníka, ktorý sa venuje preparácii rýb. Škatula je neštandarne dlhá a vysoká. Určená práve pre takýto druh preparátov ako sú ryby.

Škatuľa vyrobená na mieru podľa skrinky

Vyrobil sa iba jeden kus a do nedávna to bola škatula rekordmanka, kým ju neprekonala nasledujúca škatuľa. Rozmer škatule bol 82 × 43,5 x 5 cm približne.
Rozmer sa presne nezachoval. Naša radosť nad tým, že sa nám to podarilo, foto s „figurantom“, aby bol vidieť skutočný rozmer.

Škatuľa „rekordér“ s rozmermi 1x1m

Zatiaľ najväčšia škatuľa, akú sme doteraz robili. Je to asi aj konečný rozmer, ktorý sa dá urobiť. Na škatuli museli byť požité aj iné materiály, ako sa používajú pri štandardných škatuliach. Sklo muselo byť tiež hrubšie. Pri jej výrobe sme narazli na viac problémov, ktoré sa nám nakoniec podarilo úspešne vyriešiť a škatuľa uzrela svetlo sveta tesne pred koncom roku 2018. Zákazník bol spokojný a objednal si výrobu ešte jedného kusa o rok. Výška škatule bola štandardná teda 5 cm.

Ak máte záujem o neštandardnú škatuľu, neváhajte nás kontaktovať

Kontakt