ANTI-PESTS 60ml – prevencia a ochrana muzeálnych zbierok

13,60 

5 na sklade (dostupné na objednávku)

Kategórie: Rôzne pomôcky, ChemikálieKatalógové číslo:EP11503

ANTI-PESTS 60ml

ANTI-PESTS je nová vylepšená formula prevencie a ochrany muzeálnych zbierok. Je to zmes prírodných a prírodne identických látok.

Zmes o.i. obsahuje:

Výťažok zo stromu Gáfrovník lekársky –Cinnamomum camphora.

Gáfor je jedovatý pre hmyz. Oddávna sa používa ako repelent proti hmyzu. Využíval sa vo forme kryštálov do šatníkov proti moliam, a aj na ochranu muzeálnych zbierok. Je silne aromatický. Má aj anti mikrobiálne účinky a používali ho na mumifikáciu už starý Egypťania.

Výťažok zo stoniek rôznych druhov citronovej trávy- Cymbopogon sp.

Olej z citrinelly je silne aromatický. Má veľmi široké využitie napr. vo voňavkárstve, výrobe mydiel, kozmetike. Využíva sa aj ako silný repelent proti hmyzu.

Výťažok zo šalvie  –Salvia sp.

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch ingrediencií sa jedná o našu v Európe rastúcu bylinu s repelentnými účinkami proti hmyzu. Šalvia je odpradávna využívaná aj v kuchyni aj v medicíne. Jej repelentné účinky proti hmyzu sú dostatočne známe.

Thymol

V podstate túto látku obsahujú šalviovité rastliny. Keďže je známa jej molekula už sa nemusí získavať z rastlín, ale vyrába sa chemickou cestou. Thymol využívali už starý Egypťania na balzamovanie. Má veľmi silné antibakteriálne účinky a aj repelentné účinky proti hmyzu.

Tieto štyri zložky zabezpečujú dostatočnú ochranu muzeálnej zbierky.

Aplikovať sa dá rôzne. Buď do kalíškov alebo sa ňou môžu napustiť kúsky vaty, látky, papiera. Takto vydrží veľmi dlho a pomalšie sa odparuje. Pokiaľ je zbierka v uzatvorenej skrini, netreba látku dávať do každej škatule, ale stačí priamo do skrine umiestniť ampulku s touto látkou.

 

Podobné produkty